Gesprekken over voedingsdeal Unilever vergevorderd

Unilever is in vergevorderde gesprekken over een akkoord rond zijn divisie voor voedingsmiddelen met zijn Amerikaanse branchegenoot McCormick. Dat bevestigt Unilever na berichtgeving van The Wall Street Journal. Mogelijk kondigen de bedrijven dinsdag al een overeenkomst aan, maar dit is volgens Unilever niet zeker.

De twee bedrijven werken aan een akkoord in contanten en aandelen. Bij een eventuele overeenkomst fuseert een groot deel van Unilevers voedingsmiddelendivisie waarschijnlijk met McCormick.

De voedingsactiviteiten worden eerst afgesplitst, waarna ze fuseren met McCormick. Het fusiebedrijf geeft vervolgens aandelen uit aan Unilever.

Unilever en zijn aandeelhouders krijgen in dat geval naar verwachting 65 procent van de aandelen van het samengevoegde bedrijf. Dit soort transacties hebben ook belastingvoordelen voor Unilever en zijn aandeelhouders, aldus het bedrijf.

Door de divisie voor voedingsmiddelen te verkopen wordt Unilever ook steeds minder Nederlands. In 2020 koos het voormalige Nederlands-Britse bedrijf ervoor zich formeel in het Verenigd Koninkrijk te vestigen, maar de voedingstak bleef met een hoofdkantoor in Rotterdam.

 

Bron: ANP

Laatste nieuws