Prosus neemt Thuisbezorgd-eigenaar Just Eat over voor 4,1 miljard
bron: FoodPro Network
Prosus neemt Thuisbezorgd-eigenaar Just Eat Takeaway over voor 4,1 miljard euro. Prosus biedt 20,30 euro per aandeel voor het bedrijf met een beursnotering in Amsterdam.
Het bod komt overeen met een overnamepremie van 63 procent ten opzichte van de slotkoers van het aandeel van het bedrijf op vrijdag. De deal wordt "unaniem gesteund en aanbevolen" door de raad van bestuur en de raad van commissarissen van Just Eat Takeaway, aldus een persbericht.
De overname van Just Eat Takeaway biedt een unieke kans voor Prosus om een Europese kampioen in de voedselbezorging op te bouwen en de positie van Prosus in een belangrijke groeisector te versterken. Het bedrijf blijft gevestigd in Amsterdam onder de bestaande naam en zal zijn belangrijkste merken behouden.
"Just Eat Takeaway is nu een sneller groeiend en winstgevender bedrijf, dat zich voornamelijk richt op Europa. Prosus steunt onze strategische plannen en zijn aanzienlijke middelen zullen helpen om onze investeringen en groei op het gebied van maaltijden, boodschappen, fintech en andere aangrenzende sectoren te versnellen", aldus Jitse Groen, topman van Just Eat.
Bron: ANP
Laatste nieuws
-
02 okt PepsiCo investeert meer dan 200 miljoen euro in chipsfabriek in Veurne
-
01 okt LI-5600, een etiket boven én onderaan! (video)
-
29 sep Ingrediënten en expertise voor de ontwikkeling van toekomstgerichte voeding & voedingssupplementen
-
28 sep Tesco test nieuwe AI assistent
-
24 sep Podcasts voor de Food & Beverage sector
-
22 sep La Lorraine investeert 100 miljoen euro in Amerikaanse fabriek
-
21 sep Seminarieprogramma Intrafood:26 focust op AI en verwerkte voeding
-
18 sep Mondelez bespaart op advertentiekosten door AI
-
17 sep Lutosa verdubbelt productie met investering van 225 miljoen euro
-
15 sep Intermarché overweegt terugkeer naar Vlaanderen
Praat mee
Heeft u al een account? Dan kunt u
Inloggen
Heeft u nog geen account? Maak dan een account aan