Lidl promoot plantaardig dieet
bron: FoodPro Network
In alle 31 landen gaat Lidl sterker inzetten op plantaardige eiwitten, volkorenproducten en groenten en fruit, zodat klanten makkelijker duurzame keuzes kunnen maken in hun voedingsaankopen.
Lidl wil tegen 2050 z’n assortiment afstemmen op het planetary health diet. Een eerste stap is 20% meer plantaardige voedingsmiddelen verkopen tegen 2030. Het voedselsysteem moet veranderen om uitdagingen zoals de klimaatverandering, het verlies van biodiversiteit en voedselgerelateerde ziektes aan te pakken, aldus Lidl, die de methodologie van WWF toepast om z’n klanten een groter aanbod aan gezonde en duurzame alternatieven aan te bieden. “Klanten zijn nog steeds vrij om te kiezen,” aldus Lidl.
Lidl neemt maatregelen in drie categorieën: eiwitten, volkorenproducten en groenten en fruit. Zo wil Lidl het aandeel plantaardige eiwitbronnen vergroten, zoals peulvruchten, noten en zaden, en veganistische alternatieven voor vlees-, ei- en visproducten. Elk jaar zal Lidl rapporteren over het verschil in omzetaandeel tussen plantaardige en dierlijke eiwitten in haar assortiment.
Ook wil Lidl het aandeel van volkoren granen in haar productassortiment verhogen tot 15%. Tegen 2030 moet elke relevante productgroep van de huismerken minstens één volkorenalternatief bevatten. Ook blijft de retailer zich inzetten om klanten elke dag een groot aanbod verse groenten en fruit aan te bieden.
Laatste nieuws
-
02 okt PepsiCo investeert meer dan 200 miljoen euro in chipsfabriek in Veurne
-
01 okt LI-5600, een etiket boven én onderaan! (video)
-
29 sep Ingrediënten en expertise voor de ontwikkeling van toekomstgerichte voeding & voedingssupplementen
-
28 sep Tesco test nieuwe AI assistent
-
24 sep Podcasts voor de Food & Beverage sector
-
22 sep La Lorraine investeert 100 miljoen euro in Amerikaanse fabriek
-
21 sep Seminarieprogramma Intrafood:26 focust op AI en verwerkte voeding
-
18 sep Mondelez bespaart op advertentiekosten door AI
-
17 sep Lutosa verdubbelt productie met investering van 225 miljoen euro
-
15 sep Intermarché overweegt terugkeer naar Vlaanderen
Praat mee
Heeft u al een account? Dan kunt u
Inloggen
Heeft u nog geen account? Maak dan een account aan