Winst Ahold Delhaize daalt door reorganisatie België
bron: FoodPro Network
Ahold Delhaize heeft in het eerste kwartaal een lagere winst geboekt. Ahold Delhaize maakte onder andere meer kosten in België. Daar verkocht Ahold Delhaize vorig jaar alle eigen Delhaize-filialen aan franchisenemers, wat extra kosten met zich meebracht.
De nettowinst daalde mede door die extra kosten met 8,6 procent tot 513 miljoen euro. De verkoop van de Delhaize-winkels ging vorig jaar gepaard met stakingen van medewerkers die bang waren voor een verslechtering van hun arbeidsvoorwaarden.
Dat in de eerste drie maanden van dit jaar geen grote werkonderbrekingen waren, hielp Ahold Delhaize bij het opvoeren van de omzet. De opbrengsten van Ahold Delhaize stegen gestaag met 0,4 procent tot 21,7 miljard euro.
Dat was vooral te danken aan de supermarkten in Europa. Albert Heijn breidde in Nederland uit, doordat supermarkten van Jan Linders franchisenemer werd van de formule. Ook stegen de onlineverkopen van boodschappen hard. In de Verenigde Staten, de grootste markt voor Ahold Delhaize, kampten supermarkten juist met lagere opbrengsten uit de benzineverkoop en het verkopen van onlinesupermarkt FreshDirect.
De winstmarges bij Ahold Delhaize bleven volgens topman Frans Muller op peil. Gecorrigeerd voor onder andere de Belgische reorganisatie, zou de winstgevendheid in Europa ondanks kostenstijgingen zijn gestegen dankzij besparingsacties.
Muller hoopt dat dit financiële ruimte biedt om verder te investeren in een goedkoper supermarktassortiment, met name in de VS. Hier hebben consumenten met lagere inkomens te maken met het afschalen van overheidssteun om de boodschappen betaalbaar te houden, wat ook drukte op de resultaten van Ahold Delhaize.
Vorig jaar moest Ahold Delhaize het voornamelijk van prijsstijgingen hebben om de omzet op te voeren, terwijl de hoeveelheid verkochte producten door de hoge inflatie daalde. Uit de eerstekwartaalcijfers wordt niet direct duidelijk of in de eerste drie maanden van Ahold Delhaize sprake was van volumegroei.
Bron: ANP
Meer over
Laatste nieuws
-
19 feb Welke supermarktketens zijn er in Denemarken?
-
19 feb Whitepaper | Hoe grote foodbedrijven technologie inzetten om de winstgevendheid te verhogen
-
18 feb Carrefour vertrekt mogelijk uit België
-
18 feb Marks & Spencer Food wil 500 nieuwe winkels
-
18 feb AI en digitalisering als drijvende kracht in de voedselindustrie
-
17 feb LI-5600, een etiket boven én onderaan! (video)
-
17 feb Food & Beverage ERP-oplossingen vergelijken en je bedrijf voorbereiden op een implementatie
-
16 feb Tesco wil tien vestigingen openen in Ierland
-
16 feb Een fragmentarische aanpak vs. een geïntegreerde ERP-oplossing voor F&B bedrijven
-
13 feb Nestlé investeert in onderzoek naar klimaatbestendigere koffieteelt
Praat mee
Heeft u al een account? Dan kunt u
Inloggen
Heeft u nog geen account? Maak dan een account aan