Tuinboon maakt chocola in Europa
bron: FoodPro Network
Voor chocola hebben we binnenkort misschien wel geen cacaoboon meer nodig. De Britse start-up Nukoko probeert met tuinbonen chocola te maken, aldus FoodNavigator.
De tuinboon en de cacaoboon bevatten beide de stof viciline, die de chocoladesmaak bepaald. Daar voeg je nog wat vet, suiker, lecithine en melkpoeder aan toe en je hebt chocola.
De start-up ging op zoek naar een cacao-alternatief. Cacaoproductie leidt tot ontbossing en CO2 uitstoot door transport en de sector kampt met slechte arbeidsomstandigheden voor de boeren. Bovendien bedreigt klimaatverandering de cacaoteelt. Tuinbonen kunnen gewoon in het Verenigd Koninkrijk worden geteeld.
Nekoko heeft inmiddels 1,5 miljoen dollar aan investering opgehaald voor hun idee. Het bedrijf zit nu nog in de onderzoeksfase, maar denkt dat zijn tuinboonchocolade goedkoper zal zijn dan de gewone cacaochocolade. Ook omdat de cacaoprijs nog nooit zo hoog is geweest als nu.
De start-up wil zich niet beperken tot tuinbonen. Er zijn meer bonen die viciline bevatten. Nukoko wil kijken of ze hun productieproces kunnen aanpassen aan die andere bonen, die wellicht op andere plekken beter lokaal verkrijgbaar zijn.
Laatste nieuws
-
13 mei Marks & Spencer Food wil 500 nieuwe winkels
-
13 mei Zuivelboerderij profiteert van branchespecifieke ERP-software
-
12 mei Lotus Bakeries start de uitbreiding van productielocatie in Lembeke
-
12 mei LI-5600, een etiket boven én onderaan! (video)
-
12 mei Food & Beverage ERP-oplossingen vergelijken en je bedrijf voorbereiden op een implementatie
-
11 mei Barry Callebaut investeert 375 miljoen in Belgische fabrieken
-
08 mei Nestlé kan via enzymatisch proces suikergehalte in reeks producten verlagen
-
07 mei Aviko wil frietproductie in Poperinge uitbreiden
-
07 mei 5 manieren waarop voedsel- en drankbedrijven duurzame inkoop kunnen aanpakken
-
06 mei Minder omzet Ahold Delhaize
Praat mee
Heeft u al een account? Dan kunt u
Inloggen
Heeft u nog geen account? Maak dan een account aan