Vraag naar koffie onder druk terwijl prijs stijgt
bron: FoodPro Network
De vraag naar koffie blijft komend jaar onder druk staan. De koffieverkoop daalde tijdens de coronapandemie en is in belangrijke markten in Europa en Noord-Amerika niet volledig hersteld, denkt 's werelds grootste koffiehandelaar.
Onder andere de hoge prijs voor koffie op de groothandelsmarkten zit een opleving van de vraag naar de warme drank dwars, verwacht handelaar Neumann Gruppe. De prijs voor arabicabonen steeg dit jaar ongeveer 70 procent en bereikte deze week een recordhoogte. Dat maakt koffie in de supermarkt of het café duurder, omdat branders hun hogere kosten doorberekenen.
"Het huidige prijsniveau zal voor verdere prijsverhogingen voor consumenten zorgen en sterkt ons in onze visie", aldus een rapport van Neumann Gruppe dat is ingezien door Bloomberg. Het document gaat over het seizoen 2024-2025, dat in oktober is begonnen.
Dat de prijs hoog blijft terwijl de vraag naar koffie zwak blijft, komt door wereldwijde schaarste na slechte oogsten in grote koffieproducenten zoals Brazilië en Vietnam. De verwachte vraag komt uit op 170 miljoen zakken koffiebonen (van 60 kilo per zak), wat ongeveer evenveel is als in het afgelopen seizoen. Het wereldwijde aanbod van koffie zal twee miljoen zakken lager zijn is de verwachting.
Bron: ANP
Laatste nieuws
-
22 okt Meer omzet Nestlé
-
22 okt Aptean helpt FrieslandCampina het maximale uit hun productiefaciliteiten te halen met Patch OEE
-
21 okt Meer omzet en marktaandeel Carrefour België
-
21 okt Hoe een ERP voor voedselproductie uw succes toekomstbestendig kan maken
-
20 okt Mondelez investeert 5 miljoen in innovatie keuken
-
19 okt Whitepaper Allergenenmanagement
-
16 okt Een fragmentarische aanpak vs. een geïntegreerde ERP-oplossing voor F&B bedrijven
-
14 okt Zuivelboerderij profiteert van branchespecifieke ERP-software
-
13 okt Meli investeert in honingfabriek
-
12 okt Futureproof productontwikkeling centraal op sterke editie van Intrafood
Praat mee
Heeft u al een account? Dan kunt u
Inloggen
Heeft u nog geen account? Maak dan een account aan