Picnic maakt voor het eerst winst

bron: FoodPro Network
Dankzij robotisering in de distributiecentra boekt online supermarkt Picnic voor het eerst brutowinst in Nederland.
Voor het eerst sinds de oprichting in 2015 is Picnic winstgevend in Nederland: “een belangrijke mijlpaal voor ons”, aldus topman Michiel Muller tegen Distrifood. Het gaat om een positieve EBITDA, dus de operationele kasstroom of brutowinst voor de aftrek van rente, belastingen en afschrijvingen.
De brutowinst is te danken aan de investeringen van Picnic in robotisering, daardoor verloopt het verwerken van de orders dubbel zo efficiënt. Tot nu toe is ongeveer 30% van het volume van Picnic gerobotiseerd, dat moet over tien jaar 100% worden. Dat betekent niet dat de winst lineair zal stijgen. Ook nettowinst zit er voorlopig niet in, omdat Picnic volop blijft investeren in expansie.
Muller denkt wel dat Picnic in een ideale positie zit om te profiteren van het groeiende marktaandeel van e-commerce in voeding. Dat zal tegen 2030 in Nederland en Duitsland stijgen van 8 naar ongeveer 15 procent.
Laatste nieuws
-
12 feb Ahold Delhaize boekt iets meer omzet
-
12 feb Heineken verkoopt meer
-
12 feb Steeds meer biologische boeren in Duitsland
-
12 feb Hoe maak je voedselveiligheid onderdeel van de hele organisatie?
-
11 feb Omzet Coca-Cola stijgt vooral door prijsverhogingen
-
11 feb Nestlé wil koffieteelt verduurzamen
-
11 feb Webinar | Cloud en AI zijn de drijvende kracht achter technologische transformatie
-
10 feb McDonald's verkoopt meer door acties
-
10 feb Whitepaper zout- en suikerreductie: 4 criteria voor succesvol reduceren
-
10 feb Het belang van traceerbaarheid in de supply chain en de technologieën die dit mogelijk maken
Praat mee
Heeft u al een account? Dan kunt u
Inloggen
Heeft u nog geen account? Maak dan een account aan