Nederland maakt goede kans voor ijsjestak Unilever
bron: FoodPro Network
Nederland maakt een goede kans als vestigingsplaats voor het hoofdkantoor van de ijsjesdivisie van Unilever bij een eventuele afsplitsing van de bedrijfstak. Dat heeft Hein Schumacher, topman van Unilever, zondag gezegd in het televisieprogramma Buitenhof. Een voorwaarde is wel dat het vestigingsklimaat attractief blijft.
"De waarschijnlijkste route is afsplitsen met een aparte beursnotering en een eigen hoofdkantoor. We runnen de ijsjesdivisie op dit moment vanuit Nederland", aldus Schumacher.
Unilever kondigde eerder aan deze tak, met merken zoals Ben & Jerry's, Magnum en Cornetto, af te gaan splitsen. Mogelijk krijgt de tak dan een beursnotering in Amsterdam.
Het vestigingsklimaat in Nederland is volgens de topman op dit moment goed. "Nederland staat heel hoog op alle concurrentielijstjes op dit gebied. Maar we hebben de laatste jaren wel wat verrassingen gezien", aldus de directeur van het Britse concern.
Hij wijst onder meer op de verslechterde belastingregeling voor expats. "En de innovatiebox, een belastingvoordeel voor bedrijven die investeren in nieuwe technologie, staat op losse schroeven. Een voorspelbare overheid en regelgeving zijn heel belangrijk. En het is cruciaal dat er veel geïnvesteerd gaat worden in kennis en scholing", aldus Schumacher.
Los van de afsplitsing van de ijsjestak, maakte Unilever eerder deze week ook bekend dat het bedrijf wereldwijd ongeveer 7500 voornamelijk kantoorbanen gaat schrappen. Of er ook in Nederland banen komen te verdwijnen is nog onbekend.
Bron: ANP
Meer over
Laatste nieuws
-
14 jan Column: Boodschappen doen in Australië
-
14 jan Zuivelboerderij profiteert van branchespecifieke ERP-software
-
13 jan Campbell Soup geeft een pittige twist aan soepen
-
13 jan Boodschappen doen in Montenegro
-
12 jan E.Leclerc marktleider en prijsleider in Frankrijk
-
12 jan 7 ingrediënten om groei te stimuleren in uw Food & Beverage bedrijf
-
09 jan Lactalis wil melkaanvoer in Frankrijk in 2030 met 9% hebben gereduceerd
-
09 jan Efficiënter zaden, noten en gedroogd fruit verkopen (video)
-
08 jan Sligro boekt meer omzet
-
08 jan La Lorraine investeert 100 miljoen euro in Amerikaanse fabriek
Praat mee
Heeft u al een account? Dan kunt u
Inloggen
Heeft u nog geen account? Maak dan een account aan