Flink meer omzet, maar bijna geen winst voor Sligro
bron: FoodPro Network Belgium
VEGHEL - Sligro Food Group heeft de omzet over de eerste zes maanden sterk zien stijgen, maar er werd bijna geen winst geboekt. Dat bleek donderdag uit een handelsupdate van het foodservicebedrijf.
De omzet van de Groep over het eerste halfjaar 2023 bedroeg € 1.403 miljoen, een toename van 24,2% ten opzichte van het eerste halfjaar van 2022. In 2022 kende Sligro een grote eenmalige boekwinst op de verkoop van het belang in Smeding. Gecorrigeerd voor boekwinsten nam de ebitda met € 5 miljoen toe naar € 54 miljoen. De nettowinst over het eerste halfjaar bedroeg € 1 miljoen.
Met de in december 2022 ingelijfde Metro-vestigingen werd in het eerste halfjaar een omzet gerealiseerd van 74 miljoen euro, waarvan 43 miljoen euro in het tweede kwartaal werd gerealiseerd. Sligro ligt naar eigen zeggen met deze cijfers flink voor op het schema.
Koen Slippens, CEO: “De omzetontwikkeling in de eerste jaarhelft laat zich wat moeilijk duiden door grote verschillen in de vergelijkingsbasis met 2022. In de eerste weken van 2022 was er nog sprake van een COVID lockdown, waarna het voorjaar gekenmerkt werd door mooi weer. Daarentegen had 2023 een relatief koud en verregend voorjaar. Toen in mei dit jaar het mooie voorjaarsweer begon zagen we een duidelijke positieve kentering in de omzet- en resultaatontwikkeling. De impact van inflatie op omzet, brutowinst en kosten was groot.
"Ons beeld op de markt in Nederland en België, op basis van de afgelopen maanden, is dat de consument zijn weg naar de horeca nog steeds goed vindt. De bestedingen blijven op peil en de markt groeit. Dat is grotendeels gedreven door prijs, want volumes in de markt staan onder druk. Bij Sligro Food Group zien we de volumes toenemen door aanwas van nieuwe klanten, het voller maken van bestaande klanten, mede vanuit ons partnership met Heineken, en in België door de acquisitie van de voormalige Metro locaties. In beide landen winnen we opnieuw marktaandeel."
Bron: Sligro Food Group
Laatste nieuws
-
22 okt Meer omzet Nestlé
-
22 okt Aptean helpt FrieslandCampina het maximale uit hun productiefaciliteiten te halen met Patch OEE
-
21 okt Meer omzet en marktaandeel Carrefour België
-
21 okt Hoe een ERP voor voedselproductie uw succes toekomstbestendig kan maken
-
20 okt Mondelez investeert 5 miljoen in innovatie keuken
-
19 okt Whitepaper Allergenenmanagement
-
16 okt Een fragmentarische aanpak vs. een geïntegreerde ERP-oplossing voor F&B bedrijven
-
14 okt Zuivelboerderij profiteert van branchespecifieke ERP-software
-
13 okt Meli investeert in honingfabriek
-
12 okt Futureproof productontwikkeling centraal op sterke editie van Intrafood
Praat mee
Heeft u al een account? Dan kunt u
Inloggen
Heeft u nog geen account? Maak dan een account aan