Tony's Chocolonely komt grotendeels in Belgische handen
bron: FoodPro Network Belgium
AMSTERDAM - Investeringsmaatschappij Verlinvest wil Tony's Chocolonely overnemen. De Belgische investeerder is in handen van de familie De Spoelberch, die groot is geworden met bierbrouwer AB InBev. Hoeveel geld de Belgen willen betalen is niet duidelijk.
Verlinvest heeft al veel aandelen van de chocoladefabrikant. Maar uit een melding bij toezichthouder ACM blijkt dat de Belgen "uitsluitende zeggenschap" willen krijgen over de Nederlandse chocoladeproducent.
Vorig jaar verkocht mede-eigenaar Henk Jan Beltman al een deel van zijn aandelen aan Verlinvest. Beltman bekijkt al langer de mogelijkheden om Tony's onder te brengen bij een ander bedrijf.
Tony's Chocolonely is in 2005 voortgekomen uit het tv-programma Keuringsdienst van waarde. Tony's Chocolonely brengt chocoladerepen op de markt. De maker heeft als doel om bij de productie van zijn repen geen gebruik te maken van slavenarbeid, iets wat in de cacaosector wel voorkomt.
Verlinvest is het investeringsvehikel van de familie De Spoelberch. De investeringsmaatschappij heeft niet alleen een belang in AB InBev, maar heeft ook belegd in onder meer havermelkproducent Oatly, modebedrijf G-Star en drankenfabrikant Cointreau.
Laatste nieuws
-
22 okt Meer omzet Nestlé
-
22 okt Aptean helpt FrieslandCampina het maximale uit hun productiefaciliteiten te halen met Patch OEE
-
21 okt Meer omzet en marktaandeel Carrefour België
-
21 okt Hoe een ERP voor voedselproductie uw succes toekomstbestendig kan maken
-
20 okt Mondelez investeert 5 miljoen in innovatie keuken
-
19 okt Whitepaper Allergenenmanagement
-
16 okt Een fragmentarische aanpak vs. een geïntegreerde ERP-oplossing voor F&B bedrijven
-
14 okt Zuivelboerderij profiteert van branchespecifieke ERP-software
-
13 okt Meli investeert in honingfabriek
-
12 okt Futureproof productontwikkeling centraal op sterke editie van Intrafood
Praat mee
Heeft u al een account? Dan kunt u
Inloggen
Heeft u nog geen account? Maak dan een account aan