Franse winkels gaan voedselprijzen verlagen om inflatie
bron: FoodPro Network Belgium
PARIJS - De Franse regering heeft met grote supermarktketens afgesproken dat zij de prijzen voor hun producten flink gaan verlagen. Daarmee wil minister van Financiën Bruno Le Maire consumenten tegemoet komen, die de afgelopen maanden te maken kregen met stijgende kosten.
Volgens Le Maire worden de prijzen tot juni verlaagd "tot het laagst mogelijk niveau". De minister geeft daarbij aan dat de bedrijven zijn overeengekomen dat zij zelf de kosten zullen dragen van de prijsverlagingen. Die zouden "enkele honderden miljoenen euro’s bedragen", aldus Le Maire. De meeste grote levensmiddelenwinkels in Frankrijk namen deel aan de gesprekken.
De prijzen voor voeding zijn in februari in Frankrijk met 14,5% gestegen op jaarbasis, volgens nationaal statistiekbureau Insee. Le Maire denkt met de maatregel van het tweede kwartaal nu een "anti-inflatiekwartaal" te kunnen maken.
Consumentenorganisaties zijn echter sceptisch. Het voorstel komt namelijk aan de vooravond van massale landelijke protesten in Frankrijk. Die hebben betrekking op de hervorming van het Franse pensioenstelsel, waarbij de overheid de pensioenleeftijd wil verhogen van 62 naar 64 jaar.
Bron: ANP
Laatste nieuws
-
22 okt Meer omzet Nestlé
-
22 okt Aptean helpt FrieslandCampina het maximale uit hun productiefaciliteiten te halen met Patch OEE
-
21 okt Meer omzet en marktaandeel Carrefour België
-
21 okt Hoe een ERP voor voedselproductie uw succes toekomstbestendig kan maken
-
20 okt Mondelez investeert 5 miljoen in innovatie keuken
-
19 okt Whitepaper Allergenenmanagement
-
16 okt Een fragmentarische aanpak vs. een geïntegreerde ERP-oplossing voor F&B bedrijven
-
14 okt Zuivelboerderij profiteert van branchespecifieke ERP-software
-
13 okt Meli investeert in honingfabriek
-
12 okt Futureproof productontwikkeling centraal op sterke editie van Intrafood
Praat mee
Heeft u al een account? Dan kunt u
Inloggen
Heeft u nog geen account? Maak dan een account aan