Brabantse vleesveehouder werkt samen met Mosa Meat
bron: FoodPro Network Belgium
SINT-OEDENRODE - Vleesveehouder Leon Moonen uit Sint-Oedenrode werkt samen met het kweekvleesbedrijf Mosa Meat uit Maastricht. Moonen houdt Schotse hooglanders en Limousinkoeien die grazen in natuurgebieden van Staatsbosbeheer en andere terreinbeheerders. De ondernemer levert ook stukjes weefsel van runderen die Mosa Meat benut om vlees te kunnen kweken. Dat meldt het Eindhovens Dagblad.
Met een iets verdikte naald wordt één gram weefsel uit de bil van een rund gehaald. Het dier wordt daarbij plaatselijk verdoofd. Het biopt gaat vervolgens naar Maastricht, waar het een kweekreactor in gaat. Daar begint de celdeling die de basis vormt voor de vleesproductie via een bioreactor.
Wanneer Mosa Meat groen licht krijgt van de Europese Unie om kweekvlees als nieuw voedingsmiddel op de markt te brengen kan het productieproces op kleinere schaal ook buiten Maastricht plaatsvinden. Het plan is dat er dan op het vleesveebedrijf in Sint-Oedenrode ook twee ‘miniatuurlijnen’ komen waarmee rundvlees gekweekt kan worden.
Foto: Mosa Meat
Laatste nieuws
-
23 okt Carrefour België opent grootste automatische winkel
-
22 okt Meer omzet Nestlé
-
22 okt Aptean helpt FrieslandCampina het maximale uit hun productiefaciliteiten te halen met Patch OEE
-
21 okt Meer omzet en marktaandeel Carrefour België
-
21 okt Hoe een ERP voor voedselproductie uw succes toekomstbestendig kan maken
-
20 okt Mondelez investeert 5 miljoen in innovatie keuken
-
19 okt Whitepaper Allergenenmanagement
-
16 okt Een fragmentarische aanpak vs. een geïntegreerde ERP-oplossing voor F&B bedrijven
-
14 okt Zuivelboerderij profiteert van branchespecifieke ERP-software
-
13 okt Meli investeert in honingfabriek
Praat mee
Heeft u al een account? Dan kunt u
Inloggen
Heeft u nog geen account? Maak dan een account aan