Duitse zoetwarenproducenten waarschuwen voor tekort aan chocoladepaashazen
bron: FoodPro Network Belgium
BERLIJN - In Duitsland kan mogelijk niet iedereen rond Pasen een chocoladepaashaas kopen, waarschuwt de Duitse zoetwarenbranchevereniging BDSI. Een combinatie van krappe grondstofvoorraden en logistieke problemen kunnen voor problemen in de productie zorgen, aldus de branchevereniging.
Volgens BDSI-directeur Carsten Bernoth kan de productie hinder ondervinden omdat de markten voor grondstoffen als suiker en chocola door de coronapandemie helemaal zijn veranderd. Langlopende logistieke ketens functioneren niet meer, aldus Bernoth.
"Dit kan de productie van chocoladepaashazen raken, omdat belangrijke ruwe materialen schaars zijn, en er ook een gebrek is aan verpakkingsmateriaal en transport", aldus Bernoth.
Zoetwarenproducenten gaan al langer gebukt onder de hoge grondstofprijzen. Vorig jaar zijn de prijzen voor suiker, tarwe, melkpoeder en soja- en zonnebloemolie hard gestegen. Die hoge prijzen zijn een gevolg van mislukte oogsten, gecombineerd met de grote vraag vanuit Azië. Ook het transport van grondstoffen is duurder dan ooit.
Laatste nieuws
-
23 okt Carrefour België opent grootste automatische winkel
-
22 okt Meer omzet Nestlé
-
22 okt Aptean helpt FrieslandCampina het maximale uit hun productiefaciliteiten te halen met Patch OEE
-
21 okt Meer omzet en marktaandeel Carrefour België
-
21 okt Hoe een ERP voor voedselproductie uw succes toekomstbestendig kan maken
-
20 okt Mondelez investeert 5 miljoen in innovatie keuken
-
19 okt Whitepaper Allergenenmanagement
-
16 okt Een fragmentarische aanpak vs. een geïntegreerde ERP-oplossing voor F&B bedrijven
-
14 okt Zuivelboerderij profiteert van branchespecifieke ERP-software
-
13 okt Meli investeert in honingfabriek
Praat mee
Heeft u al een account? Dan kunt u
Inloggen
Heeft u nog geen account? Maak dan een account aan