Dagelijks haalt 1 miljard euro aan voedsel de winkel niet
30 apr 2021 06:05
bron: FoodPro Network Belgium
bron: FoodPro Network Belgium
BRUSSEL - Volgens de voedsel- en landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO) gaat er jaarlijks voor 363 miljard euro aan voedsel verloren nog voor het in de schappen ligt. Dit komt voornamelijk door een slechte bewaarinfrastructuur bij bedrijven.
Hierbij is de grootste verspilling te zien in Zuid-Azië, Noord-Amerika en Europa. In Zuid-Azië gaat 21 procent van de geproduceerde voeding verloren, wereldwijd gaat het om 14% van al het voedsel.
De grootste voedselverliezen komen met name door gebrekkige opslaginfrastructuur in boerderijen, aldus de FAO. In 2030 willen de Verenigde Naties de voedselverspilling per persoon met de helft verminderen
Nieuw-Zeeland en Australië scoren overigens het best met een verlies van 5,8%.
Laatste nieuws
-
23 okt Carrefour België opent grootste automatische winkel
-
22 okt Meer omzet Nestlé
-
22 okt Aptean helpt FrieslandCampina het maximale uit hun productiefaciliteiten te halen met Patch OEE
-
21 okt Meer omzet en marktaandeel Carrefour België
-
21 okt Hoe een ERP voor voedselproductie uw succes toekomstbestendig kan maken
-
20 okt Mondelez investeert 5 miljoen in innovatie keuken
-
19 okt Whitepaper Allergenenmanagement
-
16 okt Een fragmentarische aanpak vs. een geïntegreerde ERP-oplossing voor F&B bedrijven
-
14 okt Zuivelboerderij profiteert van branchespecifieke ERP-software
-
13 okt Meli investeert in honingfabriek
Praat mee
Heeft u al een account? Dan kunt u
Inloggen
Heeft u nog geen account? Maak dan een account aan