Avebe ziet kansen voor aardappeleiwit in vleesververvangers
10 sep 2021 06:03
bron: FoodPro Network Belgium
bron: FoodPro Network Belgium
VEENDAM - Coöperatie Avebe doet onderzoek naar mogelijkheden om de zetmeelaardappel tot meer waarde te kunnen brengen en ziet daarbij onder andere kansen in de markt voor vleesvervangers. Aldus Gerard ten Bolscher, de directeur voor R&D en Innovatie van Avebe, tegen Boerenbusiness.
Het grootste deel van de vleesvervangers wordt momenteel gemaakt op basis van sojabonen en andere granen. Maar dat levert allerlei problemen op. Het eiwit in granen is bijvoorbeeld minder goed te gebruiken in vleesvervangers, omdat het niet zo oplosbaar is in water ten opzichte van eiwit uit aardappelen." Aldus ten Bolscher.
In het eigenonderzoekscentrum zoekt Avebe naar mogelijkheden voor het gebruik van aardappelingrediënten in producten als brood, vleesvervangers en kaas.
Bron: Boerenbusiness
Foto: Pixabay
Laatste nieuws
-
23 okt Carrefour België opent grootste automatische winkel
-
22 okt Meer omzet Nestlé
-
22 okt Aptean helpt FrieslandCampina het maximale uit hun productiefaciliteiten te halen met Patch OEE
-
21 okt Meer omzet en marktaandeel Carrefour België
-
21 okt Hoe een ERP voor voedselproductie uw succes toekomstbestendig kan maken
-
20 okt Mondelez investeert 5 miljoen in innovatie keuken
-
19 okt Whitepaper Allergenenmanagement
-
16 okt Een fragmentarische aanpak vs. een geïntegreerde ERP-oplossing voor F&B bedrijven
-
14 okt Zuivelboerderij profiteert van branchespecifieke ERP-software
-
13 okt Meli investeert in honingfabriek
Praat mee
Heeft u al een account? Dan kunt u
Inloggen
Heeft u nog geen account? Maak dan een account aan