Starbucks groeit tegen verwachting in wereldwijd hard door
bron: FoodPro Network Belgium
SEATTLE - Starbucks groeit wereldwijd harder dan analisten hadden verwacht. De koffieketen had vorige maand de verwachtingen van beleggers en analisten getemperd, maar komt nu toch met verrassend sterke cijfers.
Mede door de opening van 511 nieuwe koffiezaken steeg de omzet met 11 procent naar 6,3 miljard dollar (circa 5,5 miljard euro). Het bedrijf profiteerde ook van gunstige wisselkoersen en zag klanten gemiddeld 3 procent meer uitgeven. De operationele winst ging wel met 1 procent omlaag naar 1 miljard dollar.
Starbucks kondigde eerder dit jaar al aan 150 koffiezaken in de Verenigde Staten te sluiten, met name in binnensteden. De zaken in de buitenwijken en in plattelandsgebieden zijn lucratiever, aldus de koffieketen.
Daarnaast richt Starbucks zich nog meer op wereldwijde expansie: er gaan dit jaar naar verwachting 2.300 nieuwe koffiezaken open.
Bron: ANP
Laatste nieuws
-
23 okt Carrefour België opent grootste automatische winkel
-
22 okt Meer omzet Nestlé
-
22 okt Aptean helpt FrieslandCampina het maximale uit hun productiefaciliteiten te halen met Patch OEE
-
21 okt Meer omzet en marktaandeel Carrefour België
-
21 okt Hoe een ERP voor voedselproductie uw succes toekomstbestendig kan maken
-
20 okt Mondelez investeert 5 miljoen in innovatie keuken
-
19 okt Whitepaper Allergenenmanagement
-
16 okt Een fragmentarische aanpak vs. een geïntegreerde ERP-oplossing voor F&B bedrijven
-
14 okt Zuivelboerderij profiteert van branchespecifieke ERP-software
-
13 okt Meli investeert in honingfabriek
Praat mee
Heeft u al een account? Dan kunt u
Inloggen
Heeft u nog geen account? Maak dan een account aan