Voedselprijzen zijn afgelopen jaar met 33 procent gestegen
bron: FoodPro Network Belgium
ROME - De voedselprijzen zijn wereldwijd tot grote hoogte gestegen. Volgens de voedselprijzenindex van de Verenigde Naties zorgen met name de slechte oogstvooruitzichten ervoor dat de prijzen tot bijna het hoogste niveau in tien jaar stegen.
Graanproductie
Zo vallen de verwachtingen wat betreft de graanproductie tegen, onder meer door aanhoudende droogte in Noord-Amerika. Ook de weersomstandigheden in Rusland zijn voor de graanoogst verre van gunstig.
Suikerriet en oliehoudende zaden
Daarnaast heeft vorst de suikerrietoogst van Brazilië, een grote teler van suikerriet, aangetast. Bovendien is er een steeds krapper aanbod van oliehoudende zaden, aldus de Voedsel- en Landbouworganisatie van de VN (FAO) vandaag.
Wereldvoedselprijzen
De wereldvoedselprijzen zijn het afgelopen jaar met circa 33% gestegen, waardoor ook het risico op een hoge inflatie stijgt. Met name in armere landen die afhankelijk zijn van invoer, zorgt dat voor problemen. De voedselvoorzieningsketens hebben ook te lijden gehad onder een tekort aan arbeidskrachten als gevolg van de coronapandemie. Daarnaast kampt de keten met hogere transportkosten.
Volgens Abdolreza Abbassian, senior econoom bij de in Rome gevestigde FAO, is de kans dat de prijzen in de komende maanden zullen dalen waarschijnlijk beperkt. "De laatste tijd is er een nieuwe factor die minder te controleren is dan in het verleden, en dat is de weersituatie."
Bron: ANP
Laatste nieuws
-
23 okt Carrefour België opent grootste automatische winkel
-
22 okt Meer omzet Nestlé
-
22 okt Aptean helpt FrieslandCampina het maximale uit hun productiefaciliteiten te halen met Patch OEE
-
21 okt Meer omzet en marktaandeel Carrefour België
-
21 okt Hoe een ERP voor voedselproductie uw succes toekomstbestendig kan maken
-
20 okt Mondelez investeert 5 miljoen in innovatie keuken
-
19 okt Whitepaper Allergenenmanagement
-
16 okt Een fragmentarische aanpak vs. een geïntegreerde ERP-oplossing voor F&B bedrijven
-
14 okt Zuivelboerderij profiteert van branchespecifieke ERP-software
-
13 okt Meli investeert in honingfabriek
Praat mee
Heeft u al een account? Dan kunt u
Inloggen
Heeft u nog geen account? Maak dan een account aan